A „FECSKE” egy mozaik szó.
Egy olyan rugalmas szolgáltatás, ami a hét minden napján, hétvégén is, nappal és éjszaka egyaránt igénybe vehető.Miben segítünk?
– Otthoni felügyelet
– Kísérés
– Kísérés és otthoni felügyeletKik vehetik igénybe?
– Fogyatékossággal élő gyermekeket és felnőtteket,
– sajátos nevelési igényű (SNI) gyermekeket,
– tartósan beteg gyermekeket (14 éves korig) nevelő családok.
Egy hónapban maximum 20 órát tudunk biztosítani a családok számára.Hogyan lehet igénybe venni?
1. A családnak először időpontot kell egyeztetni a FECSKE Szolgálat munkatársaival (diszpécserével), akik megállapítják, hogy jogosultak-e a segítségre?
2. Egy rövid interjút (adatfelvételt) készítenek a gondviselőkkel, megismerik a fogyatékossággal élő személyt és a család igényeit. Ezt az interjút a család otthonában vesszük fel. Kb. 1,5-2 órát vesz igénybe.
3. Ezután keresünk segítőt/FECSKÉT, aki majd megismerkedik a családdal és bármikor hívható.
Nagy problémát jelent ilyen esetben, hogy mikor, ki vásárol be, állandó a versenyfutás az idővel, ha a fogyatékos családtag intézményben kap ellátást napközben, akkor állandó a rohanás a munkahelyről , főleg abban az esetben ha az ápoló családtag egyedül van. Ilyen esetekben a FECSKE Alapítvány munkatársa szakszerű felügyeletet tud biztosítani a fogyatékos személy számára, amíg a családtag elintézi ügyeit.
A megbízható és felkészült segítséget nevezik “fecskének” , őrá a családtagok nyugodtan rábízhatják a fogyatékos személyt legyen az felnőtt vagy gyermek. gondozási és alapápolási feladatokat lát el, így étkeztetés, gyógyszer beadása, öltözködés, tisztálkodás, szükség esetén elkíséri az intézmény és az otthona közötti útszakaszon, havonta,maximum 20 óra az az időtartam, amire igényelhető a szakszolgálat, viszont napszaktól és naptól függetlenül, tehát a hét bármelyik napján és 24 óra alatt. A szolgálatot igénybe lehet venni függetlenül a fogyatékos korától, nemétől vagy fogyatékosságának súlyosságára való tekintet nélkül.
A szakmai irányító a Kézenfogva Alapítvány, de a szolgáltatásokat partnerszervezeteken keresztül valósítja meg, az alapítvány jövőképe, hogy a fogyatékos személy és a vele együtt élő családtagok teljes értékű életet élhessenek, Magyarország egész területén igénybe vehetőek a szolgáltatások.
Sikere és értéke az alapítványnak, hogy titoktartó, megbízható és szakszerű ellátást nyújtó személyekkel dolgozik együtt. A szervezet dinamikusan fejlődik, az igényekhez alkalmazkodó rugalmas szolgáltatásokat nyújt és roppant elfogadó, együttműködő szervezet.
Forrás : pályázatfigyelő